Instytut Medycyny Weterynaryjnej

Kontaktul. Gagarina 7, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 22 31
+48 56 611 30 93
e-mail: cw@umk.pl

Studenci Uniwersytetu Dziecięcego dowiedzieli się jak rozmawiać trzeba z psem.

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Nadesłane

Instytut Medycyny Weterynaryjnej gościł niezwykle sympatycznych miłośników nauki - uczestników Uniwersytetu Dziecięcego Fundacji Amicus UMK.  Grupa młodych studentów, w wieku 5-6 lat, uczestniczyła w zajęciach pt. "Jak rozmawiać trzeba z psem", podczas których dowiedzieli się jak prawidłowo komunikować się z psem i kotem i jak rozumieć język tych zwierząt. Dodatkowo, młodzi adepci poznali zasady prawidłowej opieki nad zwierzęciem domowym oraz dowiedzieli się kiedy nasz pupil wymaga wizyty w gabinecie weterynaryjnym i jak się do niej przygotować. 

Zajęcia miały charakter interaktywnego wykładu oraz ćwiczeń praktycznych na specjalistycznych modelach i fantomach. Uczestnicy mogli samodzielnie trenować założenie opatrunków, poznać ogólną anatomię psa i kota a także zapoznać się z podstawowym sprzętem diagnostycznym lekarza weterynarii. Było nam bardzo miło gościć tak entuzjastyczne grupy Uniwersytetu Dziecięcego! 

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.