Instytut Medycyny Weterynaryjnej

Kontaktul. Gagarina 7, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 22 31
+48 56 611 30 93
e-mail: cw@umk.pl

dr hab. Paweł Kordowitzki, Dipl. ECAR, prof. UMK z Nagrodą Marszałka Województwa Kujawsko- Pomorskiego

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Nadesłane

Mamy zaszczyt poinformować, że za swoje nowatorskie odkrycia dotyczące wpływu metylacji DNA i zegara epigenetycznego na komórkę jajową oraz długowieczność ssaków, dr hab. Paweł Kordowitzki, Dipl. ECAR, prof.UMK otrzymał Nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w kategorii nauka, badania naukowe i postęp techniczny.

W środę, 12 czerwca, w amfiteatrze Muzeum Etnograficznego w Toruniu odbyła się gala, podczas której wręczono Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Podczas uroczystości prestiżowe wyróżnienia i nagrody odebrali twórcy i animatorzy najbardziej wartościowych przedsięwzięć w trzynastu obszarach działalności publicznej, społecznej i gospodarczej.

Wyniki badań Laureata znacznie poszerzają dotychczasową wiedzę na temat mechanizmów warunkujących zmiany w komórkach somatycznych i jajowych, co jest bardzo cenne zarówno w dziedzinie weterynarii, jak i medycyny - nowatorskie dane mogą być odnoszone także do komórek jajowych kobiet. Dalsze badania otwierają możliwość opracowania nowych terapii pozwalających na zniwelowanie zmian związanych z wiekiem i uzyskanie dobrej jakości komórek jajowych w starzejących się jajnikach w celu dłuższego zachowania płodności.

Serdecznie gratulujemy.

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.